Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

İrem Altuğ - Nostalji

Ne kadar yaklaşsam da her yaklaştığımda bir o kadar uzaklaştığımı hissettiğim bir iş bu; ne kadar yorulsam da, üzülsem de, yalnızlaşsam da seviyorum. Hem de çok... Başkalarının hayatlarına girmeyi, başkalarını konuşmayı, başkalarını düşünmeyi seviyorum.

Küçükken annemin eteğini çekiştirip ben niye orada değilim dediğim, televizyonun içine girmenin yollarını aradığım günler aklıma geliyor. Sonra o yarışma, Etap Marmara’da düzenlenen İzzet Öz’ün sunduğu o yarışmaya katıldığım gün, üzerimde annemin diktiği pembe bir elbise vardı. Ve ilk kamera ile karşılaşma anı, oynadığım ilk reklam filmi, tanımadığım yirmi çocukla soğuk bir sette sabah 3’e kadar iki gün boyunca topik şekerin cıngılını dinlediğim zaman... Ve kendimi televizyonda buldum. Yıllarca reklam izledik ailece, TRT’nin TV1 olduğu günler... İtiraf etmeliyim, utanırdım kendimi gördüğümde, hala da belki biraz öyle.

Sonra tiyatro girdi hayatıma; her Pazar günü tiyatro kursuna götürürdü annem, her Pazar bıkmadan beni bütün gün beklerdi, sonra geceleri kostümlerimi dikerdi. Oynadığım oyunlar, oyundu benim için. Tek farkı, sonunda alkış vardı, işte o an hiç bitmesin isterdim. Ve bitmeyecek olması en güzel yanı olsa gerek.

Karılar Koğuşu filminin seti, rahmetli Halit Refiğ’in elimden tutup bana sahneyi anlatması, o kocaman kameranın sesi, filmleriyle büyüdüğüm oyuncuların yanında durmak ne büyük bir heyecandı. Oynayacağım sahneyi günlerce ezber yapmıştık annemle, sonra sette Kadir İnanır’a ben sizin laflarınızı da ezberledim, kulağınıza söylerim isterseniz demiştim. Herkes gülmüştü. Ve gala gecesi, beyaz perdede ilk kez tanımadığım yüzlerce insanla birlikte kendimi izledim. Hayran kaldım beyaz perdeye, onun görkemine, onun insanlarda yarattığı gizemli büyüye.

Biriktirdiğim anıların duygusuyla, biriktireceğim anların heyecanıyla yaşıyorum.

 

Nostalji - Video 

İrem Altuğ -Nostalji İrem Altuğ - Nostalji - Karılar Koğuşu 

Nostalji - Fotoğraflar

Biyografi

15 Eylül 1980 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini Acıbadem İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimini ise Ümraniye Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Devamı

CV

Saç: Kahverengi
Göz: Kahverengi
Boy: 1.65
Kilo: 50

Devamı

Anket

İrem Altuğ'u hangi rolde daha çok sevdiniz ?

Nostalji - Basın

n6k n8k n9k n10k n17k n18k

n19k n20k n23k n24k n26k n27k